Winter... Do you like it as I ?

Nebezpečný namyšlenec (3)

29. prosince 2013 v 23:09 | Margarett Tudor |  Story
Upozorňuji čtenáře, že tento příběh se skutečně neudál. Děkuji Margarett Tudor


Po tomto rozhovoru jsem se trošku stydlivě vrátila do třídy. ,,Vocebullová!" Zakřičel na mě Patrick, kluk, kterýho znám od mala a který tak trochu víc miluje chlapečky než holčičky. ,,Ano?" ,,S ním si moc nezahrávej. On dokáže být krutej!" ,,Co ty o tom můžeš vědět?" Ptala jsem se a uvědomila si, že jeden čas se Patrickovi David líbil. Raději jsem šla za Erikou. Seděla na lavici a pohrávala si s náušnicema, které se jí houpaly v uších. Dnes měla také velké, řetízkové na jejímž konci se houpalo červené srdíčko. ,,Nevypadáš zrovna nejšťastněji." Zahleděla se Erika do mých očí. ,,Jóó! To asi ne." ,,Ale proč?" ,,Mám z ostudy ušitý kabát." ,,Spíš ze závisti. Pollová se zblázní!" Pollová Rita s Davidem ještě nedávno chodila, dokud jí nedal kopačky. Chodila do vedlejší třídy. Byla to štíhlá a atraktivní brunetka, která měla všechno, co si umanula. Možná proto se s ní David rozešel. On měl totiž úplně stejnou vlastnost a to nešlo dohromady. Každý si umane něco jinýho a každý to musí získat a problém je na světě.
Další přestávku jsem se vydala do bufetu koupit si něco na zub a doprovázel mě Alex! Alex je kluk, který letos přestoupil na naši školu a chodí do vedlejší třídy. Od začátku se mi líbil. Krom toho moje máma se kamarádí s jeho mámou. Alex mě potkal a ptal se mě, kam jdu. Řekla jsem, že do bufetu. A tak šel se mnou. ,,Ty prej chodíš s Davidem." Podíval se na mě a já zrudla. Už to ví taky! ,,Spíš on se mnou." Alex se na mě udiveně podíval. ,,A jaký je v tom rozdíl?" ,,Velký!" Vyhrkla jsem. ,,Vysvětlím ti to." Právě v tu chvíli kolem nás prošel David. A bohužel slyšel část našeho rozhovoru. ,,Ale, ale! Alexi! Co tu děláš?" Začal se chechtat. ,,Hele klidně jdi. Já musím tady Sally něco povědět." Smál se zlověstně a Alex spěšně odešel. ,,Tak hele. Tohle TY o mě říkat nebudeš!" Vykřikl a zdůraznil slovo ty. ,,Já si jinak nabrnknu jinou." ,,Tím mě spíš těšíš, než vyhrozuješ." Najednou jsem pocítila šílený odpor k tomu arogantnímu blbci a vypálila jsem na něj: ,,Já tě totiž nemiluju a nikdy nemilovala! A ani nebudu!" ,,To já tebe taky ne Vocebullová! Ty jsi jen taková pauzička." Uchichtl se klidně. ,,Jaká pauzička?!" Vypískla jsem nevěřícně. ,,No jak jsem se rozešel s Pollovou, nemohl jsem zůstat sám. Ty malý kvočny by mě pomlouvaly a slítly by se na mě jako vosy. A ty jedna z mála jsi kluka neměla! A navíc jsi docela pěkná a tak jsem toho využil. Ale moje pauzička končí. Na rozloučenou ti však dám ještě pusu." Na to mě, celou zděšenou chytil a začal líbat ještě víc, než ve třídě. Chtěl si získat pozornost a taky se mu to podařilo. Potom mě najednou pustil a rozkřikl se na celou chodbu: ,,Jsi fakt nemožná! Jasně jsem ti řekl, že se s tebou rozcházím! Miluju Eriku a žádnou jinou! Odplav a přestaň mě líbat!" Nemohla jsem nic říct, byla jsem jeho slovy naprosto ponížená. Prodrala jsem se hloučkem zvědavých studentů a rozeběhla se k dívčím toaletám. Sesunula jsem se na podlahu a brečela. Tak pauzička! A ještě ze mě udělal holku, která je do něj blázen a sama si ho bere proti jeho vůli! A teď chce podobně ublížit i Erice. A co Jack? Z naříkání mě vytrhl školní zvonek. Rychle jsem si umyla rudé tváře a vyběhla do třídy. Celou hodinu na mě všichni koukali jako na největší ...
Den ve škole jsem nějak přetrpěla. Horší to bylo s Erikou. David se rozhodl si jí získat okamžitě a to malou lstí. Tvářil se jako nejsmutnější člověk na světě a to Eričino lítostivé srdce zlomilo. Vysypal jí ze sebe samé lži a nakonec jsem je cestou ze školy zahlédla v kavárně. Doma jsem se zavřela do pokoje a nevnímala jsem ani mámu, ani tátu.
Druhý den už celá škola věděla, jaká jsem k Davidovi strašná atd. Nevěděla jsem, co mám dělat. Všichni si na mě ukazovali prstem. Jack se s Erikou rozešel. ,,Viděl jsem je." Řekl mi. On jediný a ještě Patrick mi věřili, jak to doopravdy bylo. ,,Dali si pusu před kavárnou. A ještě k tomu si Erika nechala takhle zničit vlasy! Vypadá trochu jako Miley Cyrus. Akorát mnohem ošklivěji!" Bědoval Jack. Bylo po vyučování a my tři seděli venku na školní zíďce u hřiště. Dívala jsem se daleko za střechy domů našeho města až na zelené stráně. Do mého dívání vešel Alex. Ihned jsem uhla pohledem stranou. ,,Alexi!" Zavolal na něj Jack, Alexův dobrý kamarád. ,,Ahoj." Podíval se na mě. ,,Viděl jsem, co se stalo, ale Davidovi nevěřím. Moc dobře vím, jaký to je lhář. A ty by jsi nikdy takto nejednala." Usmál se na mě. ,,Vysvětlíš mi to, jak jsi se chystala?" Všimla jsem si, že Patrick s Jackem spěšně zamávali a odešli. Nechtěli nám překážet. Pochopili, že tohle není pro jejich uši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama