Winter... Do you like it as I ?

Nezáleží na penězích, ale na charakteru člověka

23. prosince 2013 v 22:50 | Margarett Tudor
Upozorňuji čtenáře, že tento příběh se ve skutečnosti neudál. Děkuji Margarett Tudor

My, Koblížkovi nemáme žádnou trpělivost. Se vším jsme rychle hotovi a s ničím se dlouho nezdržujeme. Moje maminka je za svobodna Kocijánová a takový to přístup rozhodně nemá. Jelikož hraní na klavír vyžaduje super trpělivost a moje matka na něj hraje do sedmi let, musím i já učit se noty a bušit do klavíru, který zabere polovinu mého pokoje, což mě štve, protože by se mi tam klidně vešla palanda a houpací síť. O těchto super věcech však moje máma nechce ani slyšet. Táta, jelikož je Koblížek se s ničím nepárá. Přijde do pokoje, podívá se na klavír a zavrtí nevěřícně hlavou. ,,Žebřiny! Ty bych ti sem dal. Mohla by jsi se mnou trénovat." Můj otec je totiž sportovec. Tam se sice také trénuje, jenže podle táty je to rychlejší a ještě zhubneš. Takže ani táta nechce o těch suprových věcech ani slyšet. S tátou musím každé úterý a čtvrtek chodit běhat, nebo plavat nebo jezdit na kole a nebo běžkovat. Nejraději jezdím na kole. Při běhu se zadýchám a bolí mě nohy, při plavání se zakuckám chlórovanou vodou a při běžkách se nejmíň desetkrát vyválím ve sněhu. Na kole se podívám po okolí a pouštím se řidítek, což mě děsně baví. Táta tvrdí, že se mi to jednou vymstí a přinejlepším si zlomím ruce. A to by se mi líbilo. Klavír bych opustila a sportovat se sádrou na ruce se taky moc nedá.
Dneska jsem byla u kamarádky Leony a hrozně se mi líbil její pokoj. Bydlí v domku a má krásnou zahradu s bazénem, altánkem a obří trampolínou. Na trampolíně jsem vydržela skoro celou hodinu, ale bazén byl zavřený, jelikož není horko. Leona má nejen houpací síť a palandu, ale také vestavěnou skříň a televizi s ix boxem. Hrály jsme dlouho dokud to Leonu nepřestalo bavit. Potom jsem dostala k večeři lososa, kterého zbožňuji a ten drahý marcipánový dort, který mi máma nekoupí ikdyž moje cesta do školy i ze školy je kolem výlohy těchto úžasných dortů. Až pozve Leu k nám, budeme mít k večeři určitě párky, které Lea odmítne jíst a zákusek bude ta nejlevnější čokoláda, která způsobí strašné vředy. Při pohledu na klavír Lea asi omdlí a z mé staré postele, která hrozně vrže se asi zblázní. Ale nejhorší zjištění pro ni bude, že nemám v pokoji televizi a na naší zahradě roste plevel a náš dům je starý 207 let a navíc tu bydlí další čtyři lidé (důchodci) a náš dům stojí v pražské ulici, kde stále jezdí tramvaj a kolem pospávají bezdomovci. Ach bože! Lea mě pak už nikdy nepozve do svého satelitního domku a všem ve třídě poví v jaké parabizně přebývám. :(
Což rozhodně nechci, protože by mi zkazila mou dobrou pověst hodné a bohaté holky. Alex by se mi taky vysmíval.
Nakonec se vše obrátilo vzhůru nohama. Onemocnila jsem, takže z pozvání sešlo a maminka se rozhodla klavír přesunout do obývacího pokoje, jelikož skříň, která v obývacím pokoji dříve stála na onom místě, byla prázdná a zbytečně zabírala místo. Táta mi do pokoje našteloval žebřiny, ale zbylo dost místa na houpací síť, kterou jsem dostala k čtrnáctým narozeninám. Navíc si moje babička pořídila novou masážní a elektrickou postel a tu starou mi věnovala. Nebylo těžké si ji polepit hezkýma samolepkama a dokonale ji ustlat. Na stěnu jsem si přilepila nové plakáty a ty staré dala Alexovi, protože je sbírá. Pokoj se mi líbil více a nejčastěji jsem se houpala v síti, dokud mě to neomrzelo. Avšak když jsem byla nemocná, Lea se skamarádila s Jolanou a ty dvě mě začaly pomlouvat. Do našeho bytu jsem nakonec pozvala Alexe, kterému se náš byt líbil. On sám bydlí jen o ulici vedle v podobném domě jako já a společně jsme usoudili, že je Leona pěkně nafoukaná 🐮. Párky si dal taky s chutí a na žebřinách a houpací síti vydržel pěkně dlouho. Alex je teď můj nejlepší kamarád a já vím, že nezáleží na tom, kolik má člověk peněz. Někdo může mít miliony, ale kolem sebe má jen samé patolízaly a je nešťastný. A dokonce i na klavír mě začalo bavit hrát. Po zítří mám koncert. Že by se do mě dostala i Kocijánská krev?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama